Každý matrac má rôznu dĺžku životnosti. Závisí to najmä od kvality použitých materiálov, ale aj od toho, ako sa o neho staráte. Aj pri tých najlepších matracoch raz príde čas na ich výmenu. Hovorí sa, že matrac by ste mali vymeniť za nový každých 10 rokov, niekedy je to potrebné už skôr.

Kedy je ten správny čas na jeho výmenu?

Matrac má životnosť v priemere 6-8 rokov. Je možné ho používať aj po “expirácii”, ale spánok na opotrebovanom matraci môže mať vážne následky na kvalitu vášho spánku a v konečnom dôsledku aj zdravia.

Váš matrac zmenil tvar

Počas spánku zaťažuje vaše telo stále rovnakú časť matraca. To má za následok to, že po čase matrac zmení svoj tvar.

Ak pozorujete na vašom matraci, že

  • sa prepadáva v strede alebo v rohoch,
  • sú viditeľné odtlačky vášho tela,
  • má po obvode malé alebo veľké hrudky,
  • je asymetrický (jedna strana je nižšia alebo vyššia, mäkšia alebo tvrdšia, hladšia alebo hrboľatejšia ako druhá)

… je čas ho vymeniť!

Váš matrac je hlučný

Aj matrac môže vydávať rôzne zvuky. “Zdravý” matrac je tichý, aj keď sa budete na ňom otáčať a prevaľovať sa. Matrace s pružinami a špirálami zvyknú byť po rokoch používania hlučné, pretože strácajú pružnosť a sú opotrebované.
Pri nedostatočne odvetrávaných penových matracoch sa môže stať, že nadmerná vlhkosť sa časom začne udržiavať vo vnútri matraca a môže povoliť spoje alebo znehodnotiť samotnú štruktúru jadra matraca. V niektorých prípadoch môžu začať dokonca nepríjemne vŕzgať.

Je čas na zmenu matraca!

Váš matrac je ošúchaný
Opotrebované alebo ošúchané hrany na matraci nie sú koniec sveta, nemusia nevyhnutne ovplyvňovať plochu matraca, na ktorej spíte. Matrace sú však vyrobené tak, aby vydržali. Ošúchané hrany sú jasným znakom toho, že váš matrac je už dávno po “expirácii”.
Takže, aj keď si nevšimnete žiadne priehyby alebo asymetriu, pozrite sa na okraje a poťah vášho matraca.

Skontrolujte, či už nie je čas na nový matrac.

Vaše telo sa zmenilo
Aj keď je s vaším matracom všetko v poriadku, vaše sa môže zmeniť. Ak sa rapídne zmenila vaša telesná hmotnosť, spôsobí to, že vám váš matrac už “nebude sedieť”. Platí to aj v prípade, ak ste prekonali nejakú nehodu alebo chorobu, ktorá mala vplyv na vašu chrbticu alebo inú časť tela.
Ak ste alergik a vaše ťažkosti sa zhoršujú alebo ste sa ním stali, je potrebné tomu prispôsobiť aj miesto, kde spíte.

Aj to je dôvod na nový matrac!

Váš matrac je nepohodlný
Dobrý matrac znamená pokojný spánok a zdravé telo.
Skúste si spomenúť, aký ste mali pocit, keď ste spali na matraci počas prvého roku. Boli ste nadšený, šťastný, cítili ste sa pohodlne. Teraz sa zamyslite nad tým, ako sa vám spalo posledných pár nocí. Cítite sa nesvoj, nie ste nejako zvlášť nadšený? Snažíte sa nájsť si pohodlie, ale nejde to?
Zlý starý matrac nám neposkytuje správnu oporu, akú naše telo potrebuje. Zaspáva sa na ňom ťažšie a dlhšie a počas noci vás zobudí nepohodlie. Preto sa ráno budíte dolámaný a s bolesťami.
Prebúdzate sa s rannou bolesťou krku alebo chrbtice, ktorá počas dňa zmizne?

Je to jasný signál, že by ste mali zmeniť váš starý matrac za nový.

Stotožnili ste sa s nejakým z týchto prípadov?

Je čas si pozrieť našu ponuku matracov DORMISAN!

Matrace DORMISAN sú vyrobené z vysoko-kvalitnej špeciálne vytvrdenej peny Sonnocell®, ktorej štruktúra je pórovitá a nadmernú vlhkosť odvádza preč z jadra matraca. Vzdušnosť matracov zvyšujú aj 3D odvetrávacie lemy a profilácie jadra. Aj preto majú matrace DORMISAN takú dlhú životnosť a nepodliehajú nadmernej vlhkosti.
Pri matracoch DORMISAN používame aj špeciálnu penu Sonnocell® Visco Memory, ktorá optimalizuje svoju tuhosť a tvar podľa absorbovanej telesnej teploty a dokonale sa tak prispôsobuje sa krivkám tela. Má efekt pomalého návratu do pôvodného tvaru.

Poťahové materiály spánkových systémov DORMISAN sa vyznačujú špecifickými vlastnosťami, majú permanentnú antibakteriálnu a antiroztočovú úpravu, preto sú vhodné aj pre alergikov. V našej kolekcii nájdete matrace a vankúše aj s vláknami s iónmi striebra, ktoré znásobujú ochranu pred baktériami. U nás nájdete aj jedinečné matrace a vankúše s aromaterapiou, ktorá má blahodárny vplyv na nervovú sústavu a dodá príjemný pocit sviežosti a čistoty. Novinkou je poťah s karbónovými vláknami, ktoré vytvárajú ochranný bariéru pred elektromagnetickým žiarením a elektrostatickým výbojom, ktoré pôsobia na ľudský organizmus veľmi rušivo.

Váš nový matrac vám vyrobíme na mieru až do rozmerov 200x220cm, už do 24 hodín a dodáme vám ho v praktickej vákuovej rolke ZDARMA! Naše praktické vákuové balenie zaručí zachovanie všetkých vlastností matraca v plnej kvalite a tiež jeho jednoduchú manipuláciu a nenáročnosť na priestor pri preprave či uskladení.

www.dormisan.eu

Kúpili ste si nový matrac? Prečítajte si, ako jednoducho predĺžiť životnosť matraca v ďalšom zaujímavom článku nášho blogu.