Pripravte sa s nami na jar vo vašej spálni.

Je čas na prebudenie sa  zo zimného spánku. Máme pre vás skvelé TIPY, ako sa pripraviť na jar vo vašej spálni.

Osviežte vašu spálňu ešte pred tým, než zmeníte hodiny na letný čas. Jarné upratovanie v spálni pomôže zjednodušiť nielen nepríjemnú zmenu posunu času.

Preč so starým, dnu s novým. To je heslo každého upratovania. Jar je ideálnym obdobím pre zmenu. Nie je však nutné čakať na kvitnúce narcisy a štebot vtákov.

Marec je ten správny čas, prevetrať po zime aj dôležité miesto vo vašom príbytku, a to spálňu. 

Prečo si jar žiada zmenu najmä v spálni?

Jedným z istých znakov jari je zmena na letný čas. V roku 2020 si zmeníme čas 29. marca o 2:00 na 3:00. Veľa ľudí má rado predĺžené denné svetlo až do večerných hodín, iným zase chýba hodina spánku, ktorá nastáva pri zmene času. Výskumy dokazujú, že až 43% mladých dospelých ľudí potrebuje aspoň týždeň na vyrovnanie sa s posunom času. Sedem dní!

Správne zmeny v spálni z nej môžu vytvoriť svätyňu pokoja a pomôcť vám tento rok prekonať tú stratenú hodinu spánku. Nehovoriac o tom, že si skvalitníte spánok po celý rok.

Myslíte si, že jarné upratovanie v spálni nie je dôležité? Pamätajte si, že na matraci strávite až jednu tretinu vášho života, čo robí zo spálne najpoužívanejšiu miestnosť vo vašom príbytku. A to si žiada pozornosť!

Tak poďme na to!

  1. Umyte okná

Očistite okná v spálni. Zbavte sa nánosov špiny z okenných rámov z dnu aj zvonku. Pri každodennom rannom vetraní tak eliminujete príval nečistôt do vašej čistej spálne. Vyleštite okenné sklá, aby sa k vám dostalo čo najviac jarných lúčov a príjemne vás ráno zobudili. Vyčistite aj okenné parapety a pavučiny v rohu.

Dôkladnú pozornosť venujte aj žalúziám a tienidlám, pretože sa na nich počas dlhej zimy nakopilo veľa prachu a nečistôt, ktoré sa dostávajú do ovzdušia vašej spálne. Nezabudnite, že je potrebné vyprať závesy a záclony.

  1. Vyperte, čo sa dá

Vyperte všetky vaše obľúbené obliečky a plachty na čo najvyššej teplote, na akej sa môžu prať. Zvoľte dlhší prací program, aby sa tkanina poriadne preprala. Ak je to možné, vyperte aj samotné vankúše a paplóny, prehozy a dekoračné vankúše.

  1. Skontrolujte stav matraca

Ak má váš matrac odopínateľný poťah, určite ho dajte po zime vyprať. Ak nie, povysávajte ho z každej strany. Ešte nemáte chránič matraca? Zadovážte si ho čo najskôr. Je to praktická ochrana matraca, ktorá vám zabezpečí hygienickosť a predĺži samotnú životnosť matraca. Nájdete ho TU.

Skontrolujte, či matrac nemá deformácie a preležané miesta.
Ak máte obojstranný matrac, je čas ho prevrátiť na opačnú stranu.
Ak máte jednostranný matrac, je potrebné ho otočiť horizontálne o 180°.

Skúste si spomenúť, kedy ste si matrac kúpili. Životnosť matraca, ktorý sa používa denne je približne 7 – 10 rokov, v závislosti od kvality použitých materiálov, hygienického namáhania a samotnej pravidelnej starostlivosti o neho.

Preto je dôležité investovať do naozaj kvalitného matraca. Pri správnej a pravidelnej starostlivosti o matrac môžete jeho životnosť predĺžiť až o niekoľko rokov! Ako na to? dočítate sa to v našom zaujímavom článku TU.

Ak vidíte, že je váš matrac opotrebovaný, na povrchu sú preležané miesta a matrac sa nevracia do pôvodného stavu, je čas na výmenu matraca za nový. Máte matrac už viac ako 7 rokov? Je čas na jeho výmenu nielen z ortopedických, ale aj z hygienických dôvodov.

Kedy je najvyšší čas vymeniť matrac za nový? Odpoveď nájdete TU.

  1. Umyte celú posteľ

Nezabudnite povysávať prach na rošte aj pod posteľou. Povysávajte, a ak je to možné, aj umyte celú posteľ, jej rám, bočnice a čelo.
Ak nepoužívate chránič pod matrac, je čas si ho zaobstarať.  Zabránite tak nečistotám ktoré sú pod posteľou, aby neznečisťovali a neznehodnocovali matrac zo spodnej strany. Nájdete ho v našej ponuke TU.

  1. Zbavte sa prachu

Povysávajte koberec a poriadne vyprášte alebo vyperte behúne. Každú poličku a dekoráciu zbavte prachu, ktorý sa dostáva do ovzdušia vo vašej spálni. Nezabudnite ani na obrazy na stenách, lampy a nočné stolíky.

  1. Čerstvý vzduch dnu

Poriadne vyvetrajte. Doprajte sebe aj vašej spálni čerstvý vzduch a pocit sviežosti. Pocit sviežosti môžte docieliť aj našim vankúšom Verona Lemon a Venezia Lemon s príjemnou vôňou citrónov. Z našej edície aromaterapie odporúčame tiež matrac Pluto Lemon a Mercury Lavanda.
Vetrajte spálňu nielen keď vstanete, ale aj pred každým spánkom.

Po takomto jarnom upratovaní sa vám bude v čistej spálni a na čistej posteli určite lepšie zaspávať a ľahšie sa vysporiadate nielen so zmenou času.

 

Ku každému matracu vám teraz pribalíme praktický darček – chránič pod matrac!

Navštívte nás aj vo vašom meste bit.ly/dormisanslovensko  alebo objednávajte online v našom eshope

Kvalitné ortopedické matrace DORMISAN pre celú rodinu  ?❤️
✔️vyrobené na Slovensku ?? ✔️ dlhá životnosť ✔️najkvalitnejšie materiály
✔️ doprava ZDARMA ✔️ vákuové balenie ✔️ vyrobené na mieru do 24 hodín