V profesionálnom športe často oddeľujú medailových víťazov a tých na poslednom mieste veľmi malé výkonnostné rozdiely. Preto každá konkurenčná výhoda, ktorú môžete získať, akú napríklad prirodzene poskytuje spánok, môže pomôcť rozhodnúť, či práve vy budete stáť na stupni víťazov. Prehnané preto nie je tvrdenie:

Kto nespí, ten nevíťazí!

Vedeli ste, že Usain Bolt, šprintérska hviezda na 100 metrov, si mnohokrát pospal práve niekoľko hodín pred tým, než prekonal svetový rekord, aj pred olympijským finále, v ktorom získal zlatú medailu?

Štúdie tento jeho počin potvrdili: spánok počas dňa, ktorý obsahuje dostatočné množstvo spánkových vretienok, výrazne zlepšuje pamäť motorických zručností, obnovuje tiež energiu a obmedzuje svalovú únavu.

Množstvo ďalších štúdií následne preukázalo, že spánok zlepšuje motorické zručnosti juniorských, amatérských i špičkových športovcov.  Vplyv spánku je pre dobrú kondíciu natoľko významný, že Medzinárodný olympijský výbor vydal vyhlásenie o konsenze, v ktorom zdôraznili rozhodujúci význam a nevyhnutnú potrebu spánku pre mužov i ženy v športovom rozvoji v rámci všetkých športov.

Ak máte kvalitný spánok, vaše svaly rastú a kondícia sa zlepšuje

Spánok je preto jedným z najsofistikovanejších, najúčinnejších, najmocnejších a hlavne legálnym výkonnostným zlepšovákom, ktorý má skutočný potenciál priniesť športovcom víťazstvo.

Spánok kratší než 8 hodín, najmä kratší než 6 hodín za noc, má za následok to, že fyzické vyčerpanie nastane o 10 až 30 % rýchlejšie a aeróbny výkon sa výrazne zníži. Dokonca aj schopnosť tela ochladzovať sa potením počas fyzického výkonu sa nedostatkom spánku oslabuje.

Ďalším rizikom je riziko zranenia, ktoré sú najväčším strašiakom všetkých profesionálnych športovcov a ich trénerov. Chronický nedostatok spánku počas športovej sezóny predpovedá výrazne vyššie riziko zranenia.

Ak aj vy športujete, či už rekreačne alebo vrcholovo,
dbajte o kvantitu, ale aj kvalitu vášho spánku.

Vedeli ste, že výber správneho kvalitné ortopedického matraca a vankúša, vám nielen že zabezpečí blahodárny oddych, ale postará sa tiež o to, aby bolo vaše telo v správnej polohe a spánok ešte viac pôsobil regeneračne na vaše svalstvo, orgány a celé telo.

Pre športovcov z našej ponuky kvalitných ortopedických matracov vyberáme PLUTO LEMON, URANUS a JUPITER. Tieto matrace sú vytvorené tak, aby čo najviac napomohli uvoľneniť a zrelaxovať namáhané telo. Vďaka pamäťovej pene sa povrch matraca dokonale prispôsobí krivkám vášho tela.
Ku každému matracu navyše dostanete od nás hneď 2 praktické darčeky – chránič pod matrac a celoročný paplón. Navyše vám doručíme matrac do 24 hodín ZDARMA vo vákuovom balení.

Pri výbere matraca nezabudnite aj na ortopedický vankúš, ktorý je dôležitý pre správnu polohu krčnej chrbtice. Ak spíte na chrbte, boku alebo bruchu je pre vás vhodný vankúš typu VERONA. Ak preferujte spánok na chrbte alebo na boku, vyberte si z našej ponuky vankúš typu VENEZIA.

DORMISAN – všetko pre zdravý spánok celej vašej rodiny

Nájdete nás po celom Slovensku!